Solná jeskyně SULANKA

Pondělí - Pátek :  9,00 - 18,00 (poslední vstup v 17h)

Sobota - Neděle: zavřeno

Objednávky na vstup:  + 420 731 489 966 (při nepřijímání - prosím sms)

                                     + 420 605 510 663 (při nepřijímání - prosím sms)

Solná jeskyně SULANKA v Opavě je tady pro Vás již od května 2006

Za mořským klimatem už nemusíte cestovat do ciziny! Solná mikroklimatická jeskyně SULANKA  prošla počátkem roku 2020 rozsáhlou renovací .  Můžeme  vám tak  nabídnout procedury s využitím kombinace solí z Mrtvého moře, himálajských solných krystalů, jodo-bromové soli z Polska, které výraznými preventivními a regeneračními účinky přispívají k blahodárnému odpočinku.

Základní myšlenkou vzniku solných jeskyní je "přenést" a využít prostředí, které je lidskému organismu prospěšné. Mikroklima solné jeskyně je mimořádně intenzivní a připomíná klima v přímořské oblasti. Vzduch je nasycen mikročásticemi suché soli. Bylo prokázáno, že minerály a stopové prvky, které tato sůl  obsahuje se v jeskyních uvolňují mnohem  intenzivněji  než ve volné přírodě.

Solná jeskyně může pomoci při léčbě některých onemocnění a tím příznivě ovlivnit průběh:

*onemocnění dýchacích cest: astma, chronická bronchitida, laryngitida

*chronická rýma, alergie, záněty nosních dutin

*kožní onemocnění: lupénka, ekzém, kožní alergie

*onemocnění srdce a oběhového systému, vysoký krevní tlak, cévní potíže

*nedostatečná činnost štítné žlázy

*onemocnění a poruchy zažívacího ústrojí , lepší funkce metabolismu

*poruchy imunitního systému

*revmatická onemocnění

* poruchy nervového systému, deprese, stres, únava a přepracovanost

Stejně blahodárný efekt byl zjištěn při neurózách a psychickém stresu, vyčerpanosti, depresích, nemocech krevního oběhu a při vysokém krevním tlaku.

Solná jeskyně je nejen  místem klidu, odpočinku a relaxace, ale také místem léčebným.

Proto v průběhu  pobytu vdechujete  množství odpovídající dvou až třídennímu pobytu u moře. Mikročástice soli působí nejen na pokožku, ale hlavně při jejich vdechování zlepšují funkce sliznic, zklidňují zápaly, otoky a výrazně vylepšují buněčnou imunitu. Jód, který má vasodilatační schopnosti, působí na zmírňování bolesti, zlepšuje prokrvení orgánů. Zlepšuje se také látková výměna i spalování tuků.

Stěny, podlaha a strop solné jeskyně je zbudován ze solných segmentů nejslanějšího moře světa - Mrtvého moře. Každý segment soli je mechanicky upevněn na dřevěnou konstrukci, která se nachází mezi solnými stěnami.  Jeskyně je tedy tvořena z přírodních materiálů  a solí z Mrtvého moře.

V solné jeskyni se udržuje přirozená optimální teplota, která se může pohybovat mezi  15 - 21 ºC, při této teplotě je ideální inhalace v přirozeném prostředí. Procento vlhkosti v jeskyni se pohybuje s malými odchylkami okolo 40%. Jeskyně je  vybavena germicidní lampou, která umožňuje přítomnost osob v době provozu lampy. Germicidní lampy jsou osazeny zářivkami vyzařujícími krátkovlnné ultrafialové záření, které způsobuje narušení buněčných struktur. Toto záření hubí bakterie a jejich spory, plísně, kvasnice a mikroorganismy. Své použití nachází zejména při dezinfekci vzduchu a povrchů. Jejími paprsky jsou absorbovány konkrementy a nukleovými kyselinami, a tím ničí živé mikroorganismy jako bakterie, kvasnice, různé řasy, trepky, plísně, protozoa apod.

V interiéru je umístěn vodopád. Ten je zde nejen z důvodu estetického, ale hlavně zvyšuje vlhkost a díky ní se uvolňují minerály do ovzduší. V solankách se musí pravidelně doplňovat voda s obsahem soli. Pro zpříjemnění atmosféry jsme zvolily nový prvek, který vám však neprozradíme :-).

Jsme místem, kde máte ke svému zdraví blíž, než si můžete představit.